Nemunas (nemunas) wrote,
Nemunas
nemunas

Kaip kuriami demonai

wallpaper_10320-634982


Štai jums sensacija: http://verslas.delfi.lt/energetika/skalunu-duju-gavybos-priesininkai-gavo-solidzias-kompensacijas-is-rusisku-duju-importuotoju.d?id=61838139 . Lietuvos dujos nupirko Žygaičių seniūną. Viskas aišku. Ar ne?
Dujotiekio Jurbarkas  -  Klaipėda, statomo su ES parama, suderinto su Valstybine energetikos ir kainų kontrolės komisija, įtraukto į visus į manomus valstybinius energetikos strategijos dokumentus trasa eina per Lietuvos piliečiams priklausančą žemę. Magistralinis dujotiekis objektas toks, kad jį pastačius žemės vertė sumažėja dėl taikomų užstatymo tankio ir ūkinės veiklos apribojimų (apsaugos zona po 25 metrus į abi puses nuo dujotiekio ašies reiškia, kad ten negalima nieko statyti, kaip tai nustato Lietuvos Respublikos teisės aktai http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=378583) , be to, statybos metu sunaikinama dalis auginamo derliaus (miškuose iškertami medžiai), važinėja technika, rausiama žemė, kai kuriuose sklypuose įrengiamos čiaupų aikštelės ir privažiavimo keliai ir dėl to, absoliučiai normali praktika, taikoma visame laisvajame pasaulyje, kuriame žmogaus teisė į nuosavybę yra šventa ir jos apribojimas kompensuojamas pinigais (klaip šlykštu, ar ne?).
Žemės savininkams, su jais suderinus trasą buvo išmokėtos kompensacijos šimtams savininkų nuo pat Jurbarko iki pat Klaipėdos, kaip ir šimtams savininkų nuo Pabradės iki Visagino, kaip šimtams savininkų nuo kauno iki Šakių, visada, kai statomi tokie objektai. Ir iš to yra padaromas skandalas. Ponai mano mieli. Čia aišku rimčiau, nei Vilniaus atliekų tvarkymo centro statybos pirkimas iš vieno statytojo už 129 milijonus.
Leiskite jums dar papasakoti, kad šis dujotiekis iš esmės skirtas užtikrinti, kad 2014 metais pradėsiantis veikti terminalas galėtų iš vakarų Lietuvos paduoti dujas į koncentruočiausio dujų vartojimo regioną Vilniaus - Kauno ašyje, dujotiekis, kuris, radus skalūninių dujų aplinkinėse jo trasos, vertinamose, kaip potencialiai skalūninių dujų turinčiose teritorijose tarnautų, kaip dujų surinkimo ir perdavimo vartotojams infrastruktūra.

Taip ponai yra kuriami demonai.

p.s. aš aišku neminėsiu, kokį straipsnį aš, dirbdamas Lietuvos dujose parašiau apie skalūnus į Verslo klasę (http://nemunas.livejournal.com/59582.html). Taip pat aš jums nesakysiu, kad šitas projektas, su būtent tokia trasa buvo atliktas berods 2008 metais, kai dar jokie skalūnai niekam nesisapnavo.  In your face, žurnaliste, taip sakant.Tags: ligoninė
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments