?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Oranžiniai pokyčiai

Gyvenimas sukasi spirale - nuo pat gamtinių dujų atsiradimo Lietuvoje jungta, skaidyta, vėl jungta, eilę kartų pervadinta, privatizuota, nuo rugpjūčio 1 dienos akcinė bendrovė Lietuvos dujos, nebebus tokia, kokia buvo bent jau pastaruosius 10 metų. Rugpjūčio 1 dieną, vadovaujantis ES III paketo reikalavimais pradeda veikti dujų perdavimo sistemos operatorius AB "Amber Grid". Didelė, stipri kompanija. Daugiau visokios statistikos aišku bus spaudoje.
Galiu pasakyti, kad surinkta tikrai labai stirpių žmonių komanda (nuvalkiotas toks žodis, bet tinkamas). Laukia jų daug tiek  kasdieninių techninių užduočių, tiek ir vadybinių, ekonominių iššūkių. Darbas su būsimu terminalu, dujų kokybės nustatymo principų keitimas ( prijungus terminalą atsiras skirtingos kokybės dujų), perėjimas prie atsiskaitymų už energijos vienetus, sistemos balansavimo klausimai, jungties su Lenkija realizavimas. Bus įdomu. Beje, viena įdomesnių techninių problemų, kuri labai retai, bet pasitaiko dujų perdavimo sistemose - va tokio ledo kamščio susidarymas:ledas

Taip gali atsitikti žiemą ten kur vamzdis mažiau įgilintas, žemesnėse vietose, kuriose susikaupia iš požeminės dujų saugyklos ar po hidraulinių bandymų likęs vanduo. Pradeda formuotis ledo kristalai, mažėja skersmuo, droseliuojamas srautas, dėl ko dar labiau krenta dujų temperatūra ir susidaro toks kamštis. Pašalina jį pildami į sistemą paskaičiuotą metanolįio kiekį (ne visada yra tokia galimybė), arba, kamščio vietoje tiesiog išpjauna vamzdžio dalį.

Nuorodos:

Nemunas