Dujos LT

Kaip kuriami demonai

wallpaper_10320-634982


Štai jums sensacija: http://verslas.delfi.lt/energetika/skalunu-duju-gavybos-priesininkai-gavo-solidzias-kompensacijas-is-rusisku-duju-importuotoju.d?id=61838139 . Lietuvos dujos nupirko Žygaičių seniūną. Viskas aišku. Ar ne?
Dujotiekio Jurbarkas  -  Klaipėda, statomo su ES parama, suderinto su Valstybine energetikos ir kainų kontrolės komisija, įtraukto į visus į manomus valstybinius energetikos strategijos dokumentus trasa eina per Lietuvos piliečiams priklausančą žemę. Magistralinis dujotiekis objektas toks, kad jį pastačius žemės vertė sumažėja dėl taikomų užstatymo tankio ir ūkinės veiklos apribojimų (apsaugos zona po 25 metrus į abi puses nuo dujotiekio ašies reiškia, kad ten negalima nieko statyti, kaip tai nustato Lietuvos Respublikos teisės aktai http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=378583) , be to, statybos metu sunaikinama dalis auginamo derliaus (miškuose iškertami medžiai), važinėja technika, rausiama žemė, kai kuriuose sklypuose įrengiamos čiaupų aikštelės ir privažiavimo keliai ir dėl to, absoliučiai normali praktika, taikoma visame laisvajame pasaulyje, kuriame žmogaus teisė į nuosavybę yra šventa ir jos apribojimas kompensuojamas pinigais (klaip šlykštu, ar ne?).
Žemės savininkams, su jais suderinus trasą buvo išmokėtos kompensacijos šimtams savininkų nuo pat Jurbarko iki pat Klaipėdos, kaip ir šimtams savininkų nuo Pabradės iki Visagino, kaip šimtams savininkų nuo kauno iki Šakių, visada, kai statomi tokie objektai. Ir iš to yra padaromas skandalas. Ponai mano mieli. Čia aišku rimčiau, nei Vilniaus atliekų tvarkymo centro statybos pirkimas iš vieno statytojo už 129 milijonus.
Leiskite jums dar papasakoti, kad šis dujotiekis iš esmės skirtas užtikrinti, kad 2014 metais pradėsiantis veikti terminalas galėtų iš vakarų Lietuvos paduoti dujas į koncentruočiausio dujų vartojimo regioną Vilniaus - Kauno ašyje, dujotiekis, kuris, radus skalūninių dujų aplinkinėse jo trasos, vertinamose, kaip potencialiai skalūninių dujų turinčiose teritorijose tarnautų, kaip dujų surinkimo ir perdavimo vartotojams infrastruktūra.

Taip ponai yra kuriami demonai.

p.s. aš aišku neminėsiu, kokį straipsnį aš, dirbdamas Lietuvos dujose parašiau apie skalūnus į Verslo klasę (http://nemunas.livejournal.com/59582.html). Taip pat aš jums nesakysiu, kad šitas projektas, su būtent tokia trasa buvo atliktas berods 2008 metais, kai dar jokie skalūnai niekam nesisapnavo.  In your face, žurnaliste, taip sakant.Dujos LT

Kaip pagamintos langinės nuo saulės

  Tokios langinės su žaliuzėm  puošia namus ir apsaugo nuo saulės kaitros. Pačiam pasigaminti, jei nesi stalius - apdailininkas gali būti pakankamai sudėtinga, bet spacialistui parodžius foto ir kai kuriuos paaiškinimus neturėtų būti neįveikiama užduotis.

vyriai

Langinių remas padarytas iš 25 - 30 mm medinio rėmo, išsfrezuoto ir kampuose suleisto. Kampai sutvirtinti metaliniais kampukais. Vertikaliai rėmas padalintas į dvi dalis, apatinės ir viršutinės dalies grotelių atidarymo kampas reguliuojamas atskirai.
NB246707


Collapse )
Dujos LT

Jei kada reikės darbo


suvirintojas

Turėjau šiandien reikalų energetikų rengimo centre.Be kitų specialybių  ruošia jie ir suvirintojus. Tokio lygio, kad gali suvirinti vamzdžius (sudėtingiausia detalė šiaip), kurie praeina visus kontrolės būdus. Suvirintojai gauna kvalifikacijos atestatus.  Kursas trunka 3 mėnesius, kainuoja 6,5 tūkst. litų. Pigiakas, nes...
po to VU ne visi gali tapti, bet alga Lietuvoje nuo 3000 litų. Olandijoje 10 EUR/valanda, Vokietijoje 8 - 9 EUR/ valanda. Kursus vedantis vyrukas dirbo Norvegijoje. Darbas patalpoje, pajamos 14000 Lt/mėn. Kas nenori niekur važiuot,  Lietuvoje suvirintojų juodai trūksta. Tai pagalvokit :)

Dujos LT

Skalūnai vaizdžiai. Kartu su gegužės mėnesio Verslo klasės straipsniu.


IMAG0312-1

Mes turim dujų! O tai skamba, kaip gero norvegiško gyvenimo perpsektyva. Mes pagaliau bent kažko turim vertingo po žeme, tame tamsiai pilkame ir juodame skalūnuotame molyje 1500 – 2000
metrų gylyje. Ir, panašu, kad turime daug, daug daugiau nei tos mistinės, smetoniškai riebios naftos kuri ten, kažkur užsienio gamyklose, praktiškai neperdirbta, virsta tepalais, kurių mes nematėm…

Collapse )

Baustelle

Centre-pivot irrigation

Gerai mums, pertekusiems vandens lietaus šalies gyventojams, randantiems galimybių pasiskųsti, kad girdi, kruša pasėlius išdaužė, lietūs permerkė, o paskui sausra sudžiovino. Yra vietų, kur be priverstinio laistymo net kaktusai neauga. tada žmonės užsiima laistymu. Įrengia ratu basisukančias iki 500 m spindulio ratą darančias sprinklerines sistemas, varomas siurblių sukuriamu vandens slėgiu ar vidaus degimo varikliais.
vanduo pumpuojamas iš gręžinių, upių. Reikalas tame, kad pvz. Saudo Arabijoje vanduo pumpuojamas iš vandeningųjų sluoksnių, susidariusių dar priešistoriniais laikais ir jo ištekliai, kaip ir naftos, niekada nebeatsinaujins.
Lietuvoje tokių laistymo sistemų matydavau apie Panevėžį, bet buvo tai prieš 20 metų, gal ir dabar kur naudojamos?

Štai jums keletas vaizdų iš google (puikus tai įrankis):

Saudi Arabia
Saudi
Apžiūrėkite vaizdą google

Sahara
Sahara
Apžiūrėkite vaizdą google"

Australia
Australia

Apžiūrėkite, kaip tai atrodo su google street view

Ir dar jūs pamatykite vaizdą Teksase, bei pačią įrangą (street view):

TX

Apžiūrėkite, kaip tai atrodo su google street view

Dujos LT

Kaip buvo paminėtas Birutės vardadienis su Birutėmis

Vasario 5 d. ryte kolegė Birutė pavaišino kava ir pačios darytu tinginiu, buvo gera dienos pradžia. Na, o po darbų turėjau 1,5 valandos langą iki numatyto susitikimo, todėl nusprendžiau atsakyti į dar vienos Birutės asmeninį kvietimą ir nuvažiavau į Ūkio ministeriją. Susirinko nemažai man matytų ir nematytų interneto žmonių. Pats praleidęs 5 metus Gedimino 38/2 stebuklų nesitikėjau. Tikiu, kiti dalyvavę parašys daugiau ir išsamiau, bet aš turiu 2 pastebėjimus:
1. Įstatymų leidyboje 3 Seimo kadencijas iš eilės praleidusiai Birutei Vėsaitei (Coolness) yra labai sudėtinga persijungti į įstatymus įgyvendinančiąją Birutę Vėsaitę. Taip taip, tai 2 skirtingi politikai.
2. Tai, kas aktualu man - energetika ir aiškiom strategijom grįsti veiksmai. Dabar madinga painioti energoūkio reikalus, bet jei rimtai, tai energetika labai svarbi  kai kalbame apie pramonės konkurencingumą, o energijos tiekimo patikimumas ir kainų konkurencingumas labai svarbus, kai kalbame apie investicijas, kurių visi laukia (ir ne tik laisvosiose ekonominėse zonose, kurios vakar buvo akcentuojamos, kaip target point). Iš ministrės kalbos jaučiasi, kad Energetikos strategijos nebuvimas, o ypač strategijos priemonių plano, su ministerijoms paskirstytomis konkrečiomis funkcijomis  veda tiesiu keliu į bardaką, nes Ūkio ministerijai kalbant apie biokuro gamybos klasterius reiktų vis tik aiškiai žinoti, kiek šalies šilumos ūkio pereis ant biokuro ir kas veš SGD terminalo investicijas. Tai tik viena detalė, bet šitų sąsajų yra labai daug.
Afterpartyje nedalyvavau, nes turėjau įsipareigojimų, tiesiogiai susijusių su Lietuvos ekonomikos kėlimu :) Šiaip įspūdžiai nelabai... kaip bus toliau - matysim.

UPD: kągi kągi kągi, praėjo 112 dienų ir (2013 05 29) ministrė krito, pakirsta interesų painiavos. Iš tiesų, tai krito ne dėl pasiskraidymo lėktuvėliu.


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
</xml:namespace>
Dujos LT

Slidinėjimas. Praktiniai patarimai.

Man visai patinka mūsų žiema. Dėl sniego. Žiemą galima ne tik šiltoj troboj teliką žiūrėt, G+ skaitinėt arba ant impulso staklių save kankinti. Nordic sportas - slidinėjimas (lygumų, cross-country) išgelbės jus ir jūsų sielas. Vingio parką vaikystėje turbūt dešimtis kartų peršliuožiau skersai - išilgai savo Vėjelio slidėmis, specialiai su lietlempe degintu padu.
Labai demokratiškas sportas, prieinamas visiems ir  nereikalaujantis nei didelio fizinio pajėgumo, nei išlaidų. Naują įrangą galima susipirtki už 400 - 600 litų, naudotą už 150 -200. Štai esu sutikęs žmonių su prieš 50 metų gamintais dalykais iš bambuko:
senos slidės2
Ir čiuožia išsišiepę. Nereikia toli važiuoti, nereikia ilgai ruoštis. Dar daugiau, legendinis Jucevičius kiekvieną sekmadienį kur nors šalia Vilniaus padaro 4, 6 ir 10 ar 15 km trasas - kiekvienam pagal norą ir galimybes ir laukia finiše su arbata ir lipdukais. Kada vyksta žygiai: http://www.zygis.info/. Žmonių susirenka ir pusantrotūkstančio, t.y. nemažai, todėl kartas visai smagu ir vienam iššliuožt, ypač ežerais.
Ir oras bet koks tinka, tiesa, prie -18 jau kiek surakina plaučius ir ima trūkti oro :) Apatiniai drabužiai turėtų surinkti, o viršutiniai leisti išgarinti prakaitą, kurio, gerai pavarius teka upeliais.
Yra naudojamos 2 šliuožimo technikos. Klasikinė, kai šliuožiama padarytomis vėžėmis, slides statant lygiagrečiai ir laisvasis stilius, atsiradęs apie 1970 metus (eglute), kai atsispiriama slidžių kantais, 45 laipsnių kampu į šonus. Laisvuoju stiliumi sudėtinga šliuožti miškais, arba esant daug sniego, tačiau jį įvaldę pasiekia didesnį greitį.
Slidinėjimo batai paprastai turi metalinį strypelį ar kilputę, skirtus įtvirtinti juos į apkaustus, kulnas juda laisvai. Laisvojo stiliaus čiuožimui naudojami standesni bateliai su tvirtesniu pėdos sąnario fiksavimu  - du strypeliai, žinoma ir apkaustai kiti.
Lazdos parenkamos ilgio iki pažastų, šliuožiant eglute lazdos turėtų būti standesnės ir ilgesnės, čia kitaip atsispiriama ir kitokia rankų judėjimo technika.
Slidės - siauros ir lengvos. Ilgis  ne trumpesnis kaip 10 cm  už slidininko ūgį. Kiek teko matyti laisvojo stiliaus čiuožimui naudoja kiek trumpesnes slides, o jų viršūnės labiau užriestos. Dar vienas skirtumas - būna lygūs slidžių padai ir su žvyneliais - atsispyrimui (crown tipas). Beje, paskutinės mano pirktos Fisher slidės, gamintos Ukrainoje  nustebinio nepatvarumu, jau po pirmų 4 km atsirado įraižos nuo pasitaikiusių šaknų, ko nepasakyčiau apie 1996 metais gamintus ir mažiau optimizuotus fišerius.
Sporte tepalai gali lemti  pergalę arba prastą rezultatą. Jie parenkami pagal sniego ir oro sąlygas. Glide wax – tepalai skirti mažinti slidės slystamojo paviršiaus ir sniego sukibimą, taip leidžiantys pasiekti didesnį greitį , o  kick wax – tepalai, skirti padidinti slidės vidurinės dalies, vadinamos kaladėle, sukibimą su sniegu, šis tepalas padeda atsispirti.
Ne sporte tepalai irgi svarbu. Ir, o broliai,  nepadarykite tokios klaidos, kokią aš padariau aną savaitgalį. Nusipirkęs naujas slides be atsispyrimo žvynelių ėmiau trasą, su nusiteikimu padaryt 10  o gal ir 15 km per valandą su trupučiu. Bet - siurpraiz - žingsnis pirmyn, pusė - atgal. Įkalnėse sidabragalvės damos šnopduodamos į nugarą dėjo mane, kaip briedį ant ledo besikapstantį. Aišu, nuokalnėse aš galėjau sukelti pavydą ir pačiai Vidai Vencienei, bet vos ne vos įveikiau  trumpiausią - 4 km maršrutą ir grįžęs, prie starto esančioje palapinėje už 22 Lt nusipirkau  kick wax. Ramiai įkikinau dar 10 km. Kaip supratote, slidėms su žvyneliais kick wax nereikia, naudojame tik slydimą gerinančio tepalo lygiajai slidžių daliai.
Sportuojant visada smagu matyti rezultatus. Tam tikslui aš naudoju endomondo appsą mobiliajame telefone. Jis GPS pagalba fiksuoja ir išsaugo maršrutą, atstumą, laiką, greitį, net kalorijas suskaičiuoja. Per sausio savaitgalius nušliuožiau 30 km. Šį šeštadienį, net neabejoju, pridėsiu dar 5 - 6, o gal ir visus 10. Tai, nemiegokit, vykitės
kalnų slidės2


Tiesa, aš čia su kalnų slidėmis ir jas dar tik bandau prisijaukint.

p.s. šios dienos 2013 01 26 rezultatai. Ant ledo, po sniegu daug vandens, kuris teka iš ekečių, nes sniego sluoksnis spaudžia ledą. Tai greičio tikrai neprideda, nes reikia laikas nuo laiko stot, nusiimt slides ir nuvalyt apledėjusį sniegą.

slidinėjimas20130126

Ir dar vienas update'as, šiandien buvau nuvažiavęs Riešės IKI į http://www.dviraciusalonas.lt/ šsinuomot slidžių rytojaus Lenkijos kalvoms. Žmonės parduoda ir žiemos inventorių. Ir supranta, ką parduoda.

Tepalų parinkimas ir tepimas: http://www.swixschool.com/
Diskusijos slidinėjimo tema: www.wintersports.lt


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Dujos LT

Baltic gas

Tai yra įgyvendintas slaptas LNG projektas, skirtas Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei užtikrinti. Laivas pastatytas aprūpinti Baltijos šalis dujomis iš įvairių šaltinių. Juokauju, arba, kaip sako lenkai, żartuję.

Tiesa yra tokia -  pasaulio vandenynais po Singapūro vėliava plaukioja 160 metrų ilgio LPG (nepainioti su LNG) laivas, pavadinimu Baltic gas.
Pastatytas 1994 m. Pietų Korėjoje. Savininkai OTHELLO SHIPPING - COPENHAGEN, DENMARK.
 Atrodo jis štai taip:

BALTIC_GAS

Vežioja suskystintas naftos dujas (ne gamtines).


Dujos LT

Naminiai makaronai. Sicilietiški kukuliai. Keksiukai. Šeimos nuotraukų albumas.

Įspėju iš karto - makaronams reikia laiko ir noro. Net jei aš juos galiu valgyti kasdien, visai nereiškia, kad norėčiau gamybos procesą pakartoti artimiausiu metu. Patys žinot, kad occassionally gamyba teikia pačias geriausia emocijas.
 Pagrindinis makaronų tešlos gamybos dalykas - 100 gramų miltų tenka vienas kiaušinis. Geriausiai tinka itališki 00 tipo miltai (yra jų didesniuose prekybcentriuose), ar lietuviški 550C arba D. Dar prireiks šiek tiek druskos ir alyvuogių aliejaus. Kokius 10 minučių išminkius tešlą, pusvalandžiui ją reiktų palikti pailsėti pridengti drėgnu rankšluosčiu, tegul susistovi, susijungia viskas. Po pusvalandžio perminkius su ja jau bus viskas gerai ir makaronai bus superiniai.
Aš moku padaryti debesis :)
Aliejaus nepadauginkit. Kilogramui miltų su, kaip supratote, 10 kiaušinių jo prireiks 4 - 5 šaukštų.Collapse )